novinky

Hej hola!

2. dubna 2011 v 18:42 | František
Tento blog už slouží jen jako archiv starších článkůje. Horké novinky teď najdete na www.blog.masomusic.cz. Těšíme se na vás.

MASOTĚMILUJE!

18. listopadu 2010 v 0:01 | maso

Bratři a sestry,
Maso vás miluje a připravilo pro vás speciální dárek. Po šesti letech se vrací na mysliveckou chatu v Moravském krasu, aby uctilo svoje příznivce a oslavilo s nimi sto koncertů, šest let s Herr Johanem a rok s basákem Onem. V sobotu 4. prosince na vás čeká pečené maso, pivo, speciální akustická verze koncertu, scénické čtení z kapelního e-mailu a dosud nezveřejněná videa ze života Masa. Všechno zadarmo. K účasti je nutné napsat na: rezervace@masomusic.cz a vyčkat potvrzující odpovědi s podrobnými instrukcemi. Jediným omezením je kapacita. Po jejím naplnění přihlašování stopneme.

Vaše Maso

UPDATE: Kapacita chaty je naplněna a přihlašování zastaveno. Na ty, kteří to stihli se těšíme už teď, na ostatní příště.


Opět vylepšený WEB

16. srpna 2010 v 10:48 | františek
Po čase jsme se opět hecli a na www.masomusic.cz jsme pro vás zavěsili texty! (a taky pár vskutku historických videí, ale to jen na okraj)

Prozatím na vás čekají slova písní Grizzlyman, Gyjóm, Jednoduchý letní den, Kdyby byla jiná, Kebych, Kuna, Mamotato, Masarýček, Maschinenführer, Swing, a Šílená. A sestavičku samozřejmě máme v plánu doplňovat.

No, a protože teď už bude do konce prázdnin určitě pořád už jenom pršet, tak budete mít ideální podmínky pro čtení :-)

Yanderov - reportáž Františka z místa činu 1. až 5. díl

4. července 2010 v 13:41 | Frank
Maso zkouší nový experiment. Na místo hraní vyšle jednoho průzkumníka, který se nenápadně vmísí do davu, nasaje atmosféru a do vysílaček předává pokyny, jak se chovat, co říkat a co hrát, abychom šli publikum na ruku. První los padl na Franka. Na festival Yanderov 2010 odjel den předem. Zde je výtah z jeho originálních reportáží (původní obrazové přílohy se nedochovaly):

Píšu první report z místa činu.
Počasí je super, Rychtář 10* za lidových 22,-, stanů v areálu je postavených už asi 50, kromě hlavní stejdže je tu i malej techno stan a kino. Dál velkej pivní stan, pár stánků s jídlem a WC budek asi 10. Je přesně 6 a první kapela začíná opravdu hrát. Vypadá to zatím veskrze sympaticky a tak akorát pro Maso...
F
po koncertě hlad.jpg

2. report
Zdar!
Před zvučením Kill the dandies je tu odhadem tak 300-400 lidí... Vono se to tu jednoduše rozpustí po areálu. Sneslo by to i 2x tolik, ale prázdno tu není.
F
Ps: Maradona prej jede šnupat zase zpátky domů...

3. report
Nudní a otravní Kill the dandies na podiu. Jsou dokonce natolik nesympatičtí, že jim nikdo neřekl, že jim už třetí písničku nejede mikrofon hlavního zpěvu, natož aby zvukař alespoň předstíral, že s tím něco hodlá udělat... Co se v Praze může líbit za hudbu nechápu.
Zatím nikdo nepřidával. U dandies nebyla poptávka (většina lidí během koncertu odešla na pivo, komunikaci s publikem měli 0-jen uvedli názvem 2 písničky a pak zamávali a i jinak stáli za hovno), u My name is Ann by byla, ale trvalo hodinu a čtvrt než začly (holky) hrát a tak je nadrsno utli v nejlepším. Ale ty se mi líbili moc (asi jak Juan).

Poznatky jsou tyto:
1) lidi jsou tu dost dřeváci (odezva je slabá), téměř se netancuje a málem ani netleská, ale když se to do nich valí tak se jakž takž chytnou...
2)zvukař velmi citlivě pouští před každou kapelou v pauzách něco jinýho, ale vždycky ze stejnýho ranku jako bude následovat. Tak jsem zvědavej co pustí před náma.
3)postavit si stan naproti technostanu, kterej pojede nonstop možná nebyl nejlepší nápad (uvidím)
F
Ps: holky nebalím :-)
koncert.jpg

4. report
Dnes naposled.
Dohráli The Pooh z nějaký prdele, snad Kraslic nebo kýho výra. Musí se tu končit s produkcí o půlnoci, tak se nedá vyskakovat. Vám by se to nikomu nelíbilo, mně moc. Takový My dead cat, ale víc do Radiohead. Hodně nahlas, rychlý, super secvičený včetně sborů, hodně pohybu na pódiu, fůra energie. Trochu vlezdoprdelkové, ale profíci. Měli čas hrát asi 40 minut. (važme si, že můžem hrát delší čas). Jdu spát, vy kunďáci.
F
PS: viděl jsem vše podstatný z toho posledního čtvrtfinále Španělsko vs. Paraqay. Párkaři si s sebou totiž přivezli televizi. Třeba bude zítra i ten Berdych...
kluci.jpg

5. report (ráno)
Asi 15minut chůze směrem na Chrudim je super venkovní koupaliště. Sprcha, bazény se studenou vodou a na WC toaleťák. Takový ty věci, co člověka ráno potěší... Život je tak jednoduchej.
F
Ps: Tady mě kluci můžete vyzvednout, až tudy odpoledne pojedete na špíl.
rano 1.jpg
františkovo poluční ráno.jpg
zdeněk a jelen v Chrudimi.jpg
cesta domů aneb hrátky s klackem.jpg

Maso na webu

9. června 2010 v 22:42 | františek
Fanoušky navštěvující výhradně náš novinkový blog (www.maso.blog.cz) si dovolujeme upozornit, že hlavní domovská stránka kapely Maso byla přesunuta na adresu www.masomusic.cz, kde nyní máte všechny informace o kapele Maso i nejčerstvější zprávy na jednom místě.

V rámci novinek jsou zde společně zobrazovány nejenom články z blogu, ale i zprávy ze zákulisí a upozornění na nejbližší koncerty, pro které používáme naši stánku na Facebooku: www.facebook.com/kapelamaso. (Pokud profil na FCB nemáte, nezoufejte: při návštěvě www.masomusic.cz ho ke shlédnutí novinek nepotřebujete.) Navíc je zde k poslechu naše již postarší demo Heute a ke shlédnutí aktuální promofota z letošního jara. Hodit se může i aktuální seznam připravovaných koncertů včetně všech podrobností. Každý týden navíc dáváme na domovské stránce vědět o nejbližším dění týkajícího se Masa formou Aktuality. Vaše návštěva nás potěší.

Videa pak můžete sledovat na Youtube kanále zde: www.youtube.com/kapelamaso

PS: There is also Maso page for our English speaking fans! Check out www.myspace.com/kapelamaso

Díky, Archo, Igore a Jardo

30. května 2010 v 22:44 | MASSIMO BRUTTI
Dva večery v pražské Arše dopadly na výbornou, říkám já. Jarda Rudiš s Igorem Malijevským tvrdili, že byli spokojení. Všichni odvedli dobrou práci a lidi se smáli. Hulvátství poskoků v pražských barech nemohlo dobrý pocit zkazit.

Kanec, jezevec a černá audina

19. dubna 2010 v 9:56 | Massimo Brutti
Klepatschow - Tisíceré dík všem, kteří přežili zatím náš nejstřeženější koncert a pomohli vytvořit láskyplnou atmosféru. Velký dík také Fifovi, černé audině a samozřejmě jezevci (vysvětlím).

Díky, byli jste flámózní!

13. března 2010 v 20:24 | Massimo Brutti
Všem, co s náma zažili koncert na Melodce, děkujeme a gratulujeme. Včetně Osvětlovače. Opravdu se podařilo udělat ze středy sobotu. Zároveň se omlouváme těm, kteří se už nedostali dovnitř. Kapacita klubu sice uvádí 350 kusů, uvnitř se ale už po dvěstěšedesátém odtržení vstupenky nedaly otevřít dveře od záchodu. A sami víme, že koncerty, kde si nemůžete odskočit, protože vám další lidé stojí na botě, si člověk pořádně nevychutná. Každopádně všem statečným, co to vydrželi a ještě tleskali, ještě jednou big dik! I Osvětlovači.

www.masomusic.cz

28. ledna 2010 v 14:53
Na důkaz toho, že nespíme zimním spánkem tu pro vás máme aktualitu nejvyššího významu: Maso má po letech oficiální kapelní web: www.masomusic.cz.

Maso na fejsbúku, opět

3. prosince 2009 v 17:59 | františek
Maso už ví, že ani fejsbúk není holubník, a že když už jsme jednou "hudebník", tak že pak je hloupost založit si stránku na fejsbúku jako "jiná veřejná osoba". Věci pak nefungují, jak se od nich očekává a proto se stěhujeme (v rámci fejsbúku už snad naposledy).

"Jediná pravá fejsbúk stránka" Masa je tedy konečně a definitivně zde: http://facebook.com/kapelamaso.

Český tučňák 2009

28. března 2009 v 15:47 | františek
Vaše mladé Maso, aniž by za to samo mohlo, bylo řízením osudu spolu s dalšími 10-ti hudebními tělesy (a třemi divadelníky a deseti filmaři a deseti výtvarníky) nominováno na cenu "Český tučňák 2009". Taky se tomu divíme...

A pokud vy se tomu chcete divit s námi, tak budete mít možnost ve středu 8. dubna v holešovické La Fabrice.

Nové písně, staré igelitky za super ceny!!!

6. března 2009 v 10:02 | Massimo Brutti
Drazí zákazníci,
naše společnost přichází s inovací nabídky empétrojek na stránkách maso.blog.cz. Již BRZY!!! budou k dispozici i zbylé vály plné stejné energie jako ty už zpřístupněné. To ale v žádném případě neznamená, že nám došly igelitky. Originální balení našeho cd HEUTE včetně igelitové tašky s potiskem jelínka, barevným plakátem a textovou přílohou a samolepkami je dál na prodej, ode dneška za NEODOLATELNÝCH 99 KORUN ČESKÝCH! CD stárne, my zlevňujem. Mass.
PS: více o distribuci zde.

Na jaře je k dostání čerstvé Maso!

6. března 2009 v 9:54 | Massimo Brutti
Milý spotřebiteli,
naše firma pro Tebe připravila pestrou jarní nabídku. Otevírání peněženek začíná už za chvíli koncertem na Vysočině se spřátelenými pohanskými bohy Die Blaue Trottel Parade, pokračuje vítáním vlaštoviček v Praze, kde originální pražský orchestr Banana split pokřtí nový vinyl, tam se Maso v Restauraci U Jelena zdrží až do Festivalu for young artists v La Fabrice, na jehož pultech bude nejproleželejším kouskem, následuje odmykání klínů v kavárně Beng známého kavárníka a seladona pana Čestmíra a umírání zimních lásek v pražské Rybě naruby. Květen zakončíme na Staré dobré malé, ale milé Pekárně. Tak neváhej, zákazníku, odhoď osahanou ochechuli, oplodni bankomat, naraž si mladé maso a hurá do bárů! V jarních plískanicích Tě čeká zrevitalizované Maso v modelech 009, Massimo si dokonce naplánoval po skončení půstu i první letošní koupel.
Navždy Tvůj M.

Maso se rozloučilo s brněnskou loveckou sezonou

4. prosince 2008 v 13:13 | Massimo Brutti
Milí spotřebitelé,
kapela Maso ze srdce děkuje všem, kteří přerušili vánoční běsnění a přišli na poslední letošní šou do klubu Starý pivovar. I díky vám se rozpočet podrželo podržet na uzdě a tak nemusíme měnit naše nebohé aparáty za ještě horší. Akce se velmi povedla, stížností bylo minimum, pochvaly hřály víc než rum. Nekuřáci ocenili nekuřácké prostředí, následná after party v non stopu U zauzené fusekle jim však vyhnala z kožichů všechny moly. (Massimo větrá šusťák ještě teď). Mimobrněnské fanuly upozorňujeme na poslední dva špíly tohoto osmičkového roku (viz rubrika koncerty). Do oblíbeného Znojma jedeme dobarvit undergroundový večer a nakoupit tradiční okurky, do Klepačova zase otestovat nervy členů kapely, kteří se po loňské nezdařilé taškařici zapřísáhli, že tam už nikdy. PŘIJĎTĚ VŠICHNI. UŽ NIKDY NEBUDETE NIČEHO LITOVAT!!! Mass.

CD Heute, distribuce

11. června 2008 v 0:01 | františek
Je to tak! Teď je tu pro vás aktuální CD kapely Maso Heute za skvělou akční cenu!

CD Heute je distribuováno v rozkošném multipacku, který obsahuje spoustu překvapení. A to včetně jednoho kusu vymazleného audionosiče! Vše je samozřejmě k dostání na všech veřejných vystoupeních kapely Maso.

Pro brněnské zájemce je CD Heute k dostání na baru Café Beng.
Pro pražáky v obchodě, klubu a čajovně Rybanaruby.

Ostatní si CD mohou jednoduše elektronicky objednat na masomp3@gmail.com, přijde jim na dobírku poštou. (Je nutno počítat s drobným příplatkem na poštovné.)

Styčným důstojníkem pro koordinaci distribuce je Hynek Skoták, který je pro všechny k zastižení na telefonních číslech +420 606 730 082, +420 731 910 610.

Maso CD "Heute" (released on May 29, 2008)

1. června 2008 v 11:30 | františek
Zázrak, neskutečné se stalo skutkem! Masové CD Heute je pokřtěno!
Maso děkuje všem, kteří nezištně pomohli, přišli, a kterým se to líbilo. Maso děkujeme prostě všem, ale ze všeho nejvíce děkuje:
Frantovi Šebákovi za nahrávku
Dušanu Součkovi za zvuk
Milanu Horváthovi za housle (Night rider)
Haně Blažíkové za zpěv (Fotbal)
Vojtovi V. Slamovi za foto
Petře Oplatkové za cover
Monice Vokálové a Lucii Fišerové za pěkné překlady
Radkovi a Honzovi Popelkovým za video
rodinám, přítelkyním, ženě a synovi
všem věrným i nevěrným fanouškům
a igelitkám za to, že jsou...

KŘEST CD "HEUTE"

22. května 2008 v 11:43 | Massimo
Bratři Masáci, sestry Masařky!
kapela Maso křtí CD HEUTE. Připravila úplnou konzumní show v klubu Melodka. Jako hosté vystoupí Banana Split a jeho Moralisté z Prahy. Připraveni budou masáci a zbrusu nová cd v originálním balení, které svět šoubyznysu ještě nikdy neviděl! Kmotr je samozřejmostí. Kdo přijde v šusťákovém kompletu (posoudí odborná komise), má vstup zdarma. Nezapomeňte na brzký začátek a brzký konec, úderem desáté končí live show a začíná dead night repro music.
MASO: klub MELODKA, Kounicova 20/22 - čtvrtek 29. 5. 2008 19:00!!!!!!!! - KŘEST CD HEUTE

Maso uvádí:

19. května 2008 v 21:02

Jarní zprávy

4. května 2008 v 20:57 | františek
Zdravím všech 120 k národnostním menšinám tolerantních masnic a masáků,
kteří se dostavili tuto středu pod falešnou záminkou pálení čarodejnic do cafe Beng, na společný koncert kapel Tokamak a Maso. Akce to byla bezesporu vydařená, a kdo si dle instruktáži na flayeru (které na konci dubna doslova zaplavili celé Brno) s sebou vzal špekáčky, neprohloupil, protože slibovaný oheň na zahrádce kavárny nakonec opravdu vzplál. Inu genius loci je genius loci...

Mňo, pozorným přítomným jistě neuniklo že Maso odehrálo svou koncertní generálku na křest CD sice krásně, ale v neúplné sestavě. Vysvětlení je jednoduché: pan Lukáš je totiž velmi zaměstnaný člověk a na 30. dubna měl ve velkém předstihu nasmlouvány již dva(!) jiné koncerty se svou druhou formací Gauče. Je třeba Všem fanynkám kvalitní hry na basu (i všem ostatním) zdůraznit, že pan Lukáš sice Masu chyběl velmi, ale že chybět bude, bylo domluveno předem a pan Lukáš byl v tomto případě zproštěn koncertních povinností po řádné omluvě.
A protože jsem si minulý týden uklízel na hardisku svého PC, tak jsem se s Vámi na závěr chtěl podělit o velmi vypečená fota z Uhřic, které jsem minulý týden náhodou objevil. Jsou stažená z internetu od nějakých dobrých lidí. Jedná se o dokumentaci loňské letní akce a velmi usilovným brouzdáním se mi ale autora zpětně vypátrat s jistotou nepodařilo, bohužel. Ale mohl by to být feryn0, který dokázal tehdy pořídit a následně i zveřejnit video, které Vám ke shlédnutí rozhodně nedoporučuji (je umístěno zde), ale opravdu jist si nejsem. V "Hohřicích", světe div se, shodou okolností L. taktéž chyběl. Slavnostně tu slibujeme, že 29.5.2007 na Melodce chybět rozhodně nebude...
No a taky jsem chtěl již velmi dlouho doplnit fotodokument z opakování slavné gardenparty ve Slivně, a taky foto z docela undergroundové akce v Rouchovanech, jež se odehrála takřka ve stínu jaderné elektrárny Dukovany. To už je snad z mých loňských restů vše. A teď již jen vpřed hleďme!

Jaro s Masem

16. dubna 2008 v 22:04 | Massimo
Vážení Masité,
Maso přežilo pobyt v protiatomovém krytu ve Slavičíně, kde nahrávalo cd. Zdá se, že to přežil i zvukař a hodný člověk Franta Šebák, přestože s postupem času mluvil stále míň, nakonec už jen vzdychal. Na finální podobě nahrávky momentálně pracuje tým zkušených a otrlých brněnských zvukařů. Křest této bizárie je náplanován krizovým štábem na čtvrtek 29. května do klubu Melodka na Kounicové. Na obzoru se objevují první koncerty letošního Úplně konzumního turné. (v rubrice koncerty), tož vitajte cérky a ogaři v nové sezoně. Masu zdar!

Všem věrným i nevěrným fanouškům

6. listopadu 2007 v 22:11 | Massimo
Oznamujeme, že Maso se uložilo poněkud předčasně k zimnímu spánku. Prosíme, nezapomeňte přes třeskuté mrazy a večery ovlivněné slivovicí a svařeným vínem, že tady byla vaše oblíbená kapela, a že zase bude, když všichni dají. Zároveň se omlouváme za všechny zrušené koncerty konce roku, ale vede nás jedno: Nastudovat dokonale nové písně a s prvním jarním táním je vytasit na ospalého posluchače. Snad se vše povede a všechny příznivce vytáhneme z pelechů úplně neotřelými tóny jara. Jo, a taky zpěváka čeká velmi náročná operace klonování, ve které hraje roli i jeho manželka z exotické ciziny, takže držte palce. Váš s podzimem opelichaný Massimo.

...jen tři křížky...

5. července 2007 v 0:03 | tatabobr
Všechny Vás mohutně zveme na pravý, nefalšovaný vrchovinský čoch, který je situován tudle sobotu do kózelné dědiny za Tikálem (Tišnov) a sice do Žďárca, kam se dostanete pěšky z Řikeca (zast. ČD Řikonín). Akce se uskuteční za jakéhokoliv počasí, neboť čochárna je kryta! Pršet by nemělo, přesto pro jistotu krom obligátního spacáku a karimatky doporučujem též stan. Tábořiště je na lóce hned za čochárnó. Vystópíme my a polodomácí Tři Lotři, následovat bude co? - disco! Akce je převlečený třicátiny několika nejmenovaných zůčastněných takže vstup zdarma, kdybyste někdo měl nutkavou potřebu nějak přispět- volte poživatiny, pevné či tekuté - to je na Vás. Motat se bude Pilsner. Pak aji všici ostatní. V nedělu otvírá hospoda v deset, to je tak akorát... Pro otužilce: rybník 50m. Fotbalisti: hřiště 20m. Jezdí tam aji bus. Mapa zde. Těšíme se.

aktuality

23. června 2007 v 22:37 | františek
Po delší době nečinosti se tu konečně opět objevilo něco nového. A protože je toho víc, tak se pokusím o rychlý přehled, třeba právě pro ty, které nezaměstnává stát (a je tudíž možné, že třeba zrovna teď náhodou spěchají).
Nově se tu objevují fotky ze soustředění Masa v Massimově doupěti, odkazy na zmínky o činosti a vůbec existenci Masa kdekoli v síti, kde se taková abnormálie vyskytla (normálně se totiž na většině webových stránek o Mase nevyskytuje ani slovo, čemuž nikdo z nás nerozumí). A na závěr to nejlepší: paní Fišerovou pořízené skvělé "lehce přiteplené" fotografie Masa hrajícího tentokráte nikoli v zahulené hospodě, ale na sluncem zalité travnaté ploše pod třešněmi před Galerii Sýpka (pro laiky: lehké přiteplení není hodnotící adjektivum, ale terminus technicus popisující softwarovou úpravu rastrových souborů, které můžete shlédnout zde).

Maso na webu

23. června 2007 v 21:49 | františek
Tak jsem si vám před časem dal práci s tím, že jsem se sám chtěl přesvědčit, jestli ono to Maso opravdu existuje anebo je to jen výmysl chorých producentských mozků? Myslel jsem, jestli se náhodou nejedná o takový předprůzkum poptávky po Mase, zda-li by po nás jakože byl hlad? Po nás, po novém eventuálním projektu, který by měl nahradit všechny ty hromady peněz vydělávající projekty jako byli Luneticy a Holki, produktů, co se okoukali, zestárli, následně tok korunek vyschl? A Maso, pravý opak toho všeho, že by to jako mělo zachránit, přesně ve smyslu rčení "ode zdi ke zdi"?!
Kdepak, nevěřte tomu, my jsme tu už dlouho, a to přesto že si nás nikdo nepřál. A za to jací jsme, si můžeme jenom sami! A důkazů o tom je plný internet...

Screenshoty z připravovaného videa

14. května 2007 v 23:47 | františek

Pražáci, přijďte!

13. května 2007 v 22:54 | františek (bez svolení dvorního grafika Banana Split a jeho Moralistů)

Massimo děkuje všem majitelkám hudebníků

11. května 2007 v 20:23 | Massimo Brutti
Upřímné a vřelé díky všem ženám členů skupiny Maso za zapůjčení jejich drahoušů pro oslavy osvobození. Dále se my, Massimo Brutti, zříkáme veškeré odpovědnosti za stav, v jakém byli vráceni do svých pelechů. (Sami teď máme plné ruce s odklízením následků náletu masařek) Přitom ovšem věříme, že brzo nabydou opět své původní předsoustředěňové podoby. Vždyť je to, milé dámy, jednou za čas a celá akce měla navíc sloužit k jejich zvelebení. To se ale projeví až za delší čas. Omluvou budiž skoro celý videoklip a podzemní nahrávka z prvního patra. K nabouraným vratům a naší pošramocené pověsti u páně Lívancova je ještě příliš horko se vyjadřovat. (Navíc kdoví jak to s tou zničenou dacií a akademickou čtyřhodinovkou vlastně bylo). Ctěným pánům (vyjma Fišerovic špacíru na Paříž) připomínám, že zkouška bude, tak dobře regenerujte. Howgh.

MASO TOUR 2007

19. dubna 2007 v 12:29
Hurááá, je tady léto a s ním MASO TOUR 2007!
Začínáme již tento víkend dvěma koncerty. Buďte s námi, jsme s vámi. Vaše MASO.

komu to nestačilo

29. března 2007 v 22:30 | tatabobr
ve Znojmě, má možnost reparátu v Mikulově!

Znojmo, zážitků trojmo

27. března 2007 v 15:16 | Massimo Brutti
Maso bylo ve Znojmě a opět se královsky bavilo. Snad i znojemští ultrafans. Klubu Gogo, Lívancově Lady Di(dacii), Františkovu strýci a znojemákům hurááááá!!!
Na společný koncert s naší nejoblíbenější sparingkapelou Bananna split doplatili především sami Banáni. Jakožto introvertní a nesmělí Pražáci spíše rodinného typu museli asi trpět, když zjistili, že nejprve bude reprezentace ve fotbale a až pak koncert. V rámci svých masochistických choutek však rezignovali na odjezd bezprostředně po vystoupení a dali si do žíly i pozdní masisko. Do Prahy tak odjeli i díky našemu posuvnému času až nad ránem.
Po nevydařeném vystoupení českých fotbalistů se Maso s úlevou ujistilo, že si na fotbalového fanouška jenom hrálo a rozhodlo se vylepšit náladu znojemským nacionalistům kvalitním koncertem. Ti naštěstí do klubu Gogo nedorazili a tak se žádné výtržnosti nekonali. A to přesto, že Banáni několik dní urputně vymýšleli, čím moravské publikum, známé svou mírností, popudit. Nakonec vymysleli hit s textem ZNOJMO, BUZERANTŮ TROJMO na "melodii" VÍNEČKO BÍLÉ. A abychom dostali na hubu všichni, mělo se Maso přidat. Prozraďme rovnou, že držková se ani tentokrát nekonala a za to dík všem rozdováděným punks i ostatním hodným lidem. I pan zvukař se ukázal v dobrém zvuku. Výpadky kapely bylo možno spočítat na prstech jedné ruky a tak Maso odjíždělo sic po kusech, ale nasycené. Dokonce jsme obdrželi tričko s kancem od věrných fanoušků, které ovšem použil pan zpěvák pro své ztuchlé nedělní tělo, takže se asi rozpadlo.
Velmi specielní dík patří panu Lívancovi, jenž zdarma na koncert zapůjčil svoji limuzínu. Ač zkonstruovaná pro rumunské výmoly, na dálnici jsme z ní vymáčkli stotřicetpětku. To, že měla jedničku na trojce, zpátečku na dvojce, čtverku těsně u trojky a pětku na jedničce, že brzdila jenom trochu, nesvítilo levé světlo a šedesátpětkrát chcípla už jsou jenom hnidopichovy poznámky. (vidíš Jendo, a tys říkal, že nedojedem.) Dojeli jsme dobře a včas a Pražáci valili bulvy bolavé od lesku jejich suchých ševroletů a tiše záviděli. Každopádně poté, co jsme ji předali, volal pan Lívanec, že nejede. Dál už jsme po jejím osudu nepátrali a tímto se p. Lívancovi omlouváme a doufáme, že zase někdy budeme přáteli. (Pro příští víkend počítáme s Vojtovým mercedesem.)
Ještě jednou dík za kvalitní zážitek a loučíme se pozváním na příští sobotu do Mikulova a zvoláním: DO ZNOJMA KDYKOLI ZNOVA! HURÁ!!!

Přátelé,

22. března 2007 v 16:09 | tatabobr
...navštivte také Maso na majspejsu!!!

pozvánka

6. března 2007 v 19:50

texty, texty, texty

3. března 2007 v 18:53 | františek
Stejně tak jako se kdysi zdálo nepravděpodobné, že Ježíš vstane z mrtvých, tak nepravděpodobné se mohlo jevit to, že se mi podaří vymámit tele z jalovice (tím myslím texty z Massima). Ale, došlo k tomu (tím myslím ty texty).
Hrdými přírůstky sbírky jsou v abecedním pořadí: Grizzlyman / Keby bola jiná / Myslivecká / Píseň chromýho / Pražské paničky / Řeznická / Tatíček Masarýček. Doplňují tak již delší dobu zde visící kolekci: Fotbal, Kuna lesní / Lyžně / Michal / Night rider / Ryby / Sportovec / Stará láska / Výplach.

Vemte mě na eM-Te-Ve!

2. února 2007 v 12:26 | tatabobr
fanóšci und fanóšky! dopřejte konečně své oblíbené skupiňe trochu zadosti učinění a nominujte Maso na garazmistr.cz za hvězdy, kdyz vyhrajem ten apec za mnoho mega, ihned ho odnesem do Husovic do zastavarny a bude pivo-den!!! předem děkujeme!
NAVRCHOLU.cz

Reportage psaná před vánoci

23. prosince 2006 v 22:52 | františek
2 poslední (dosud neokomentovaná) vystoupení skupiny Maso roku 2006 se s mírným odstupem jeví jako veskrze pozitivní zkušenost, alespoň pro nás, kteří jsme je absolvovali.
za prvé: V Rýmařově se nám podařilo si 25.11.2006 zahrát v KD na akci pořádanou nezlomnými členy (vinou nepřízně osudu už roky jen na dálku) spřízněného místního hudebního tělesa Moskvič. Zatím co jeden (Johan - jinak jeden z našich oficiálních fanoušků) celý večírek s účastí 4 kapel pro hrstku přítomných vyvolených v sále pro 500bavících se lidí pořádal, druhý přítomný člen (MiFid - kupodivu další z našich oficiálních fanoušků) se nezúčastněně bavil. Na závěr večera však zafungoval jako deux ex machina a zachránil vystoupení poslední kapely, tzn. skupiny Maso, zapůjčením šlapky (vy s alespoň minimální znalostí zákulisí hudebního průmyslu víte, že se NEJEDNÁ o prodejnou ženu, ale o jeden z naprosto nezbytných dílů bubenické sestavy...). Bohužel s tím, že těsně před vrcholem vystoupení pan františek přerval jedno z brzdových lan své Jolany (konkrétně Á-čko) nemohl udělat ani on ani nikdo jiný už nic... Maso ale opět ukázalo bojovného ducha a dohrálo zápas se ctí a pan františek se pocvičil ve hře na 3-strunnou baskytaru. Ba co víc: Maso i přidávalo! A hlavně osobní kontakt s Moskvičem po těch letech, kdy jsme byly navzájem bez sebe je konečně navázán!!!
za druhé: 9.12.2006 se nám podařilo na pódium Kabinetu múz dostat Banana split včetně všech jeho Moralistů, co jich jen tato kapela má. Kdo neviděl či nezná: jendá se o naprosto neskutečné uskupení, o čemž svědčí mimo jiné i doložená účast jednoho fanoušky plně obsazeného automobilu přijedšího právě při příježitosti jejich koncertu až z Prahy(!), města jež může nést onu hrdou nálepku "Domov Banan split & the Moralists". Koncert sice proběhl bez problému i přes maximálně kontroverzní texty pražských hostí, ale nutno dodat poznámku, že Sedm a půlka je momentáně právě rušena. My jen tiše doufáme, že mezi touto skutečností a koncertem není příčinná souvislost. Jinak výčet úspěchů je tento: úspěšně se uvedl pan lukáš: nový muž Masa na pozici 2.basa, stejně úspěšně byla představena zbrusu nová pódiová image určená pro období zima/jaro 2007 a po úspěšném seznámení s BS&M na letošní Malíkárně se úspěšně rozjela spolupráce, jež by měla pokračovat v únoru odvetným zápasem na pražském hřišti (snad také úspěšným). Nezbývá než se těšit na co nejvíce úspěchů i v roce 2007...

plakátek na besídku...

30. listopadu 2006 v 0:32 | františek

MASSIMO UVÁDÍ

20. října 2006 v 16:22 | Massimo Brutti
na pravou míru některé dezinformace, co se v poslední době vyrojily okolo tělesa MASO. Předně žádný koncert se až do prosince nekoná, MASO je dobře naložené ve sklepě a chce pěkně vyzrát, než půjde pod koncertní nůž, jestli Massimo někde něco sliboval, nechť je tomuto notorickému lháři postupně odpouštěno. Všichni se však můžeme pozvolna připravovat na avizovaný prosincový koncert, jehož datum a místo bude včas upřesněno. Začněte si vyrábět masky, tužit číra, cvičit nové pohybové kreace(kontakt na vrchního choreografa Čestmíra znáte), ostřit písky, nabírat kondičku, kupovat nové obleky a vybírat dárky pro své oblíbené hudebníky, které pak po nich můžete házet(ty dárky-luxusní spodní prádlo apod..., však víme, ne, Čestmíre...) a vůbec nečekejte, až se Maso na prosincové zabíjačce zeptá. Zvlášť obezřetní by měli být naši ultrafans, se kterými počítáme přímo interaktivně. Ale víc už nepovím nic, snad jen...Massimo má nového kamaráda Nebojsu Lekanoviče, s kterým pravidelně sleduje jak ligu mistrů tak i pohár UEFA.
Všem Libercům třikrát zdar!!! Massimo

Nééésem vám novinky...

26. září 2006 v 20:08 | františek
Milý zlatí, před časem jsem tu nasliboval hory doly, nějaké statistiky, rozbory, snad i kouzelnou tužku, nevím. Na to vše možná opravdu jednou dojde, Maso však aktuálně tíží mnohem více něco zcela jiného...
Maso odehrálo o prázdninách několik koncertů, které soudě podle ohlasu z publika i pořadatelů(!) stály za TO (a několik málo, které stály trochu za něco jiného, ale o těch tu řeč nebude...). Hranice svých muzikantských schopností jsme pro vás na těchto veřejných produkcích s radostí překonávali lehkovážně, často a rádi. Několikrát jsme se tak už už dotýkali samotného stropu možností rock`n`rollové zábavy vůbec a sami sebe viděli, kterak své mužné pravice otiskujeme do tuhnoucího betonu chodníku slávy...

A protože samozřejmě chceme víc, dál a rychleji, musíme na sobě tvrdě pracovat (ano, blazínci, pouze talent už dnes opravdu nestačí). Momentálně (a to je první z novinek) usilovně a soustavně zkoušíme, a vy se tak můžete těšit na překvapení - na zbrusu nové kousky. (Snad neprozradím příliš, když napíšu že jeden z nich má hlavní motiv od E, a druhý od H, a že přijdou i další, a že především pan Zdeněk nikdy předtím pro Maso nesložil úchylnější záležitosti...)
Druhou z velkolepých novinek je připravovaný již tradiční vánočně besídkový koncert. V jednání je prozatím několik prostor, ještě více hostí a především pražská skupina Banana split složená ze členů divadelní společnosti Havran Prkno. (S těmi jsme si velmi padli do noty na dosud posledním odehraném koncertě v Malíkově, a řeknu vám jsou vážně skvělí.) A abych se vrátil k novince č.1: nejpozději na tomto koncertě budete mít možnost zaslechnout ony výše zmíňované novinkové Maso-úchylnosti. To vám svorně slibujeme!

Honza si vzal Šišinku

8. září 2006 v 16:20 | františek
Pojďte a poslyšte zvěsti o nevěště a Honzovi. Sledujte s námi v 10-ti krocích napínavou fotoreportáž z přelomového okamžiku života klíčové postavy skupiny Maso (a navíc dobrého člověka). Objevte poutavé vyprávění doplněné neskutečnými obrázky plné napětí. Hltejte předloženou pravdivou zprávu z dobrodružného výpravy nás srdnatých chlapců (za doprovodu neméně odvážných dívek) až do nitra slovenské Bratislavy. Až tam! Ano, a taky do milého Mikulova a nakonec ve zdraví zpátky až do matičky Brna. Kochejte se nejvyšším možným fotografickým uměním! (Ehm, ehm, pokud to není poznat, tak to prosím berte jako nesmělou omluvu, za prachmizernou kvalitu předkládaného materiálu - bohužel totiž nemám k dispozici jiné obrázky než tyhle, mnou vlastoručně vyrobené zrůdičky. Pardón.).
(A to vše co tu shlédnete jsme vám snesli až pod nos jenom proto, abyste věděli, že se VĚCI dějí, i přestože to tak na první pohled nevypadá. No a taky trochu proto, abyste i vy novomanželům v anketě pod článkem mohli popřát nějaké to štěstíčko!)
1. v sobotu brzo zrána jsme si odvezli své páteční kocoviny z Brněnského nádraží...
2. do Bratislavy jsme pak (kupodivu) dorazili v plném počtu...
3. a ještě před obřadem jsme stihli zkouknout vše, co se zkouknout dalo...
4. a po obřadu (jak už to tak bývá) se gratulovalo a gratulovalo a gratulovalo...
5. nálada byla kupodivu výborná i během zrychleného přesunu zpět do ČR na svatební hostinu...
6. do Salla Tereny mikulovského zámku. V popředí Přemysl, v pozadí výhled jak prase (pardón, ale ona je to pravda) až do Rakous...
7. slovenští hosté zrežírovali nám o svatební půlnoci velkou show (pozn.: to co Honza drží v rukou je opravdu koště!)
8. a některé svatební dary nebyly zcela praktického rázu...
9. nakonec ale mnoho krásných věcí zkončí, a některé z nich končí v posteli jiné na matraci...
10. neděle ráno (okolo 14:00)

MASSIMŮV VÍKENDOVÝ BILANC

20. srpna 2006 v 18:36 | Massimo Brutti
Všem kteří překonali letní ospalost a dostavili se v pátek na dvojkoncert Masa a Stillknox MASO surově děkuje. Přes nepříznivé prognózy masových sociologů se zničehonic kolem osmé večerní protrhla stavidla a klub se naplnil samými mladými (duchem), hezkými, nespoutanými lidmi, kteří sršeli pozitivní energií a vytvořili tak atmosféru jednoho z našich nejlepších koncertů. Stillknox se ukázali opět ve vynikající formě a navíc se na ně zase líp dívalo, než na Maso, ovšem Mga Fišer vše vynahradil pečlivě nastudovanou sérií nechutných grimas. Samo Maso tentokrát uznalo, že se sešly všechny faktory, co mohly a co se jindy flákají neznámo kde, které tvoří kvalitní poprockovou show. Upřímně litujeme těch, co tam nebyli a nejvíc těch, co tam nebyli a ještě byli minule na vojenském cvičení v Ořechově. Kéž by byl aspoň každý šestý koncert takový...
V duchu Veselického přísloví však v sobotu po pátečních hodech přišla opravdová sračka. Maso zahrálo poprvé a zřejmě naposledy v mecce hard coru - Havlíčkově Brodě. Dybysme to bývali byli věděli, tak bysme tam nelezli....V pěkném a prostorném Effekt klubu nás uvítala hrstka patnáctiletých harantů přišlivších z diskotéky, která se volně promísila s místními ortodoxními džízkaři s kostrbatými nápisy na mikinách. Seděli v přítmí na protější straně místnosti a už při zkoušce pokřikovali: Stáhněte tu harmoniku....My chceme hardkór...a jiné nepřístojnosti. Nechali toho až po osobní domluvě. Po první písní nezatleskal nikdo, jenom jeden člověk pronesl, že je škoda, že neumí pískat...pak už to šlo rychle, Mga F. do sebe v zoufalství a ve vzteku obrátil lahev šampusu (normálně to nedělá) a "posluchače" oslovoval zásadně hrubými výrazy pro dámské přirození, zkrátili jsme repertoár na přijatelných 30 min a co možná nejrychleji se zdekovali (nebyl čas ani na vichr z hor). Těžko říct, kde byla hlavní chyba, snad nám neměl pořadatel psát na plakát, že hrajeme hc/crossover, nebo jsme neměli po gotik metalové partě, co hrála v černém před náma vystoupit v těch havajských oblečcích...možná to chtělo jenom víc rumu a nic si nepamatovat... Každopádně o kapele Rhodian, co hrála s námi, jenom dobře, podělili se o aparaturu a vůbec se chovali vstřícně... Jedna z mála hezkých věcí toho večera tak byla krásná bouřka cestou domů.... Dopadli jsme po páteční vydařené taškařici jako ten komár, letící s hlavou v pýru od znamenité milé, který se nám najednou na D1 rozhřezl o čelní sklo. Dobré je, že nedošlo k žádné újmě na majetku ani zdraví žádné ze zúčastněných stran....Každopádně hlavu vzhůru a vstříc novým dobrodružstvím: v pátek do Olešnice u Kunštátu a v sobotu do Malíkova u Jindřichova Hradce milí Masité!

pozvánka

12. srpna 2006 v 19:37 | františek
Přijďte na již tradiční prázdninový (dvoj)koncert do Pekárny. Jistě to nebude o nic menší legrace než loni...

1.FO-FA fest bilance

2. srpna 2006 v 0:10
Chobotnici Massimovi a všem jeho pravým rukám se dílo vcelku zdařilo. Akce proběhla stany se postavily, pivo se vypilo, nějaké ty fotbalové matche proběhly a ty stany se potom nakonec i zbourali. Mezitím zahrálo opravdu 7 kapel, i když Kulturní úderku nahradili za 5 minut dvanáct hoši z Cute kid (kteří mimochodem přijeli, roznesli Maso ve fotbale a následně s úsměvem zahájili celý program večera)...

FO-FA fotbal cup

17. července 2006 v 21:25 | Massimo Brutti
Vážení přátelé i nepřátelé!!!!!!
Vyzýváme k vytvoření malých fotbalových týmů, které se utkají s FC MASO během dne 29.7.2006 v Army parku v Ořechově u příležitosti 1. FO-FA festu. Start turnaje je v devět hodin ráno. Po celý den bude probíhat klání dorazivších mužstev (ženstev). K dispozici je travnatý plac, branky, tělnatý rozhodčí a kulatý míč. Hraje se v pěti, střídá se hokejovým způsobem. Takže všichni, kdo jste aspoň koutkem oka zahlédli právě skončené MS ve fotbale, přijďte dokázat, že je to brnkačka a ospravedlnit si fyzickým výkonem večerní opici. V 18h začíná koncert, který si můžete vychutnat už v leže a s pocitem mistrů světa! Amatérům třikrát ZDAR!!!

1.fo-fa fest

12. července 2006 v 0:11 | Massimo
Massimo Brutti mohutně zve všechny na letní masový festival do Ořechova. Program začíná už v devět hodin ráno fotbálkem, pokračuje opékáním špekáčků a pobíháním po prostoru. Ve 14h startuje paintball, ti co přežijí, mohou za odměnu zaplatit 70 kč a nechat se dorazit večerním hudebním masakrem, který startuje v 18h. Dále je k dispozici pétanque a také debatní a karetní stolky pro línější posluchače. Spaní v areálu ve vlastních stanech. V ceně vstupného je i užívání místních sprch, takže se přátelé můžete honit jak splašenci celý den. Skupina Maso zároveň vyzývá všechny, kteří se nebojí se jí postavit, k vytvoření fotbalových a paintballových týmů. K paintballu a fotbalu čtěte ještě zvláštní výzvy. Těšíme se opravdu na všechny, masu a létu třikrát huráááá!!!

...napsali i o Mase

10. července 2006 v 16:37 | františek
Týden se s týdnem sešel a na stránkách freemusic.cz se objevila recenze 12. ročníku Litoměřického kořene. Najde se tam i zmínka o Mase...
"...na Litoměřickém kořenu je sympatické mimo jiné to, že dostávají prostor i méně známé kapely, což byl případ (...) skupiny, na níž přišla řada vzápětí. Po zvukové zkoušce opustili Brňáci Maso na chvíli pódium, aby se hned nato vrátili převlečeni do lesáckých uniforem, což asi mělo za úkol poukázat na fakt, že muzikanti mají blízko do lesa, rádi zvířátka (kuní kožky) anebo jsou v civilním životě hajní.
V každém případě písně s lesní tématikou se v repertoáru kapely, která rozvíjí odkaz českého undergroundu a nové vlny, nacházely. Skupina ve složení dvě baskytary, bicí, akordeon a zpěv, vnesla do atmosféry festivalu trochu té sympatické amatérštiny a crazy humoru, frontman kapely byl vcelku vtipný a muzika občas i nápaditá... (Pavel FFF Sajfert)"

tip tohoto týdne!?

20. června 2006 v 22:20 | františek
Server bandzone.cz, který se zaměřuje na živě vystupující amatérské muzikanty a jejich fanouškovskou základnu označil na svých stránkách mezi nově se přihlašujícími kapelami naše Maso pro týden 19-26.06.2006 jako "TIP TÝDNE"!
Řeknu vám, že na tohle příjemné překvapení jsme ale koukali...

poděkování někomu a "nepoděkování" jinému

19. června 2006 v 19:00 | františek
...tak už je to tady! Podařilo se nám přerušit již vcelku slušně dlouhou sérii koncertů odehraných pod širým nebem, z kterého pršelo! Nevíme ani jak. Asi pomalu ztrácíme své výjimečné schopnosti, nebo se nás prostě někomu tam nahoře jednoduše zželelo. Přestože předpověď počasí na to rozhodně nevypadala, povedlo se - Bohu díky.
Nepříjemné okolnosti se na nás tuto sobotu v Kamenné kolonii pro změnu nahrnuly ze všech jiných stran než shůry...

1) z Kolína nad Rýnem přišla zpráva, která nám téměř vehnala slzy do očí: český fotbalový manšaft si lehoulince pohrál s fanouškovským srdíčkem a docela poklidně si nechal nakopat svoji kolektivně lenivou zadnici od playerů Ghany. 0:2 - koukali jsme to v nejbližší možné hospůdce s příznačným názvem "U hřiště", která byla opravdu u hřiště a nevěřili jsme svým očím. Nikdo z přítomných kupodivu neměl o přestávce chuť si jít zajímavé situace prvního poločasu přehrát v reálu na blízký pažit... To víte, nálada na to nebyla...
Tak, kluci díky.
2) z hloubi Brna se někdy kolem 21:00 vynořila policejní hlídka o dvou mužích vážící dohromady něco kolem 250kg a čítající podobnou sumičku vlasů. Přestože celá akce byla řádně ohlášena, tak si dokázali tito strážci zákona, pořádku a práva najít určitý z pohledu návštěvníků akce vcelku nepodstatný fakt, který se patřičným zveličením stal v podstatě záminkou nejen pro ukončení hudební produkce s úderem desáté večerní, ale i pro následné "rozehnání" celé akce. (Ono rozehnání spočívalo v tom, že obě uniformy postávali na viditelném místě a tvářili se dost nepřátelsky) Pořadatelé jaksi pozapomněli zajisti povolení pro dočasný zábor pozemků na kterých se akce konala...
Policii taky dík.
3) ze zálohy nám vpadli do zad nakonec i kamarádi. Kapela Jazoo, s kterou odehrálo Maso koncert v Tišnově loni o prázdninách, zakončila svou vcelku dlouhou produkci těsně před devátou přídavkem "standardní délky", což pro toto těleso znamená minimálně 6 minut, lépe více. S malou personální změnou zůstali chlapci na pódiu jako Projekt 53 a zahráli s ním svých 5 švestek, víc opravdu nacvičit nestihli, ale zato publikum oblažili svým největším hitem hned dvakrát, podruhé coby přídavkem (název si přesto bohužel nepamatuji). Skončili něco kolem půl desáté. A bohužel Masu, uzavírajícímu program večera zbylo k produkci, po přestavění kompletních bicích, slabých 15(!) minut. A pak byl konec... Uf, jako začátek regulérního koncertu to mohlo být docela dobrý, ale takhle...
...nezbývá než všem poděkovat.

pokročilé šamanství

3. června 2006 v 17:18 | františek
Tak. Máme za sebou úspěšnou sérii koncertů pod širým nebem. Pokud by se za úspěch dalo považovavat přivolání deště produkcí. Jestli to takhle půjde dál, a naše stupající podezření se potvrdí, možná bychom se mohli nechat najmout nějakou neziskovou organizací a pomáhat někde, kde tradiční šamanské metody už selhávají. V přivolávání deště začínáme totiž být opravdu hodně dobří...
Náš nanejvýš poklidný koncert ve Slivně na zahradě vily Honzova šéfa přerušilo něco, co nás donutilo dokázat složit stany, které se stavěly několik hodin během několika minut a u Čestmíra stálo publikum pod Přemyslovou modrou plachtou, která druhý den stejně dobře posloužila ve Znojmě jako úkryt pro samotné Maso. Posluchači tehdy měli smůlu...
Kromě toho, že všechny akce uplynulých 14 dní vůbec proběhly a to až do konce a navíc vcelku úspěšně, považujeme za další pozitivní fakt i zprávu o znovu a znovu spontánně seskupovaném Algunduu, dvojici rozených bavičů - nekorunovaných králů všech afterpaty, kteří se po koncertech Masa starají o zábavu po kuchyních a ložnicích nejrůznějších obydlí až do brzkých ranních hodin. Vřele doporučujeme!

maso, 42 a vůbec! (podruhé)

16. května 2006 v 23:14 | františek
Tak už to nám to dopadlo. A dopadlo to jak jsme si ani v našich nejdivočejších snech nevysnili. Po obrovském úsilí nás všech, jsme za sebou nechali daleko větší počet soupeřů než před sebou!
Ba co víc: prozřetelným řízením osudu (a taky trochu tím správným počtem hlasů) jsme ve výsledku obsadili pozici, která je ve Stopařově průvodci po galaxii konečnou odpovědí na velkou OTÁZKU po smyslu života, vesmíru a vůbec! 42 Sice z toho moc moudří nejsme, ale popřemýšlíme...
Deux ex machina zmiňovaný Másimem na obzoru zatím není - jak jsme po odtajnění hlasování zjistili, chybělo slabých 3 tisíce SMS k místu zajišťujícímu vystoupení na RFP. Řekněte sami: nechyběl nám vlastně jenom kousíček toho pověstnýho štěstístíčka?! My ale dál budeme snít s chlapci ten svůj sen o vystoupení na jedné stage spolu s Manu Chao a Fun Lovin' Criminals. Mezitím nám nezbývá než si navzájem zatlačit slzy.
Ale stejně to bylo krásné: hoši (a dívky) děkujem!

software problems

16. května 2006 v 22:32 | františek
"V úterý v šest hodin došlo k selhání databáze blog.cz. Obnovili jsme data ze včerejší zálohy, ale bohužel nemáme data z období mezi tím, tedy za poslední den a půl. Přestože nešlo o naši chybu, ale pravděpodobně o chybu dodaného databázového software, tak se velmi omlouváme za potíže."

Drahý blogu.cz děkujem pěkně, co už nám taky jiného zbývá, že?
 
 

Reklama