Červenec 2010


Yanderov - reportáž Františka z místa činu 1. až 5. díl

4. července 2010 v 13:41 | Frank |  novinky
Maso zkouší nový experiment. Na místo hraní vyšle jednoho průzkumníka, který se nenápadně vmísí do davu, nasaje atmosféru a do vysílaček předává pokyny, jak se chovat, co říkat a co hrát, abychom šli publikum na ruku. První los padl na Franka. Na festival Yanderov 2010 odjel den předem. Zde je výtah z jeho originálních reportáží (původní obrazové přílohy se nedochovaly):

Píšu první report z místa činu.
Počasí je super, Rychtář 10* za lidových 22,-, stanů v areálu je postavených už asi 50, kromě hlavní stejdže je tu i malej techno stan a kino. Dál velkej pivní stan, pár stánků s jídlem a WC budek asi 10. Je přesně 6 a první kapela začíná opravdu hrát. Vypadá to zatím veskrze sympaticky a tak akorát pro Maso...
F
po koncertě hlad.jpg

2. report
Zdar!
Před zvučením Kill the dandies je tu odhadem tak 300-400 lidí... Vono se to tu jednoduše rozpustí po areálu. Sneslo by to i 2x tolik, ale prázdno tu není.
F
Ps: Maradona prej jede šnupat zase zpátky domů...

3. report
Nudní a otravní Kill the dandies na podiu. Jsou dokonce natolik nesympatičtí, že jim nikdo neřekl, že jim už třetí písničku nejede mikrofon hlavního zpěvu, natož aby zvukař alespoň předstíral, že s tím něco hodlá udělat... Co se v Praze může líbit za hudbu nechápu.
Zatím nikdo nepřidával. U dandies nebyla poptávka (většina lidí během koncertu odešla na pivo, komunikaci s publikem měli 0-jen uvedli názvem 2 písničky a pak zamávali a i jinak stáli za hovno), u My name is Ann by byla, ale trvalo hodinu a čtvrt než začly (holky) hrát a tak je nadrsno utli v nejlepším. Ale ty se mi líbili moc (asi jak Juan).

Poznatky jsou tyto:
1) lidi jsou tu dost dřeváci (odezva je slabá), téměř se netancuje a málem ani netleská, ale když se to do nich valí tak se jakž takž chytnou...
2)zvukař velmi citlivě pouští před každou kapelou v pauzách něco jinýho, ale vždycky ze stejnýho ranku jako bude následovat. Tak jsem zvědavej co pustí před náma.
3)postavit si stan naproti technostanu, kterej pojede nonstop možná nebyl nejlepší nápad (uvidím)
F
Ps: holky nebalím :-)
koncert.jpg

4. report
Dnes naposled.
Dohráli The Pooh z nějaký prdele, snad Kraslic nebo kýho výra. Musí se tu končit s produkcí o půlnoci, tak se nedá vyskakovat. Vám by se to nikomu nelíbilo, mně moc. Takový My dead cat, ale víc do Radiohead. Hodně nahlas, rychlý, super secvičený včetně sborů, hodně pohybu na pódiu, fůra energie. Trochu vlezdoprdelkové, ale profíci. Měli čas hrát asi 40 minut. (važme si, že můžem hrát delší čas). Jdu spát, vy kunďáci.
F
PS: viděl jsem vše podstatný z toho posledního čtvrtfinále Španělsko vs. Paraqay. Párkaři si s sebou totiž přivezli televizi. Třeba bude zítra i ten Berdych...
kluci.jpg

5. report (ráno)
Asi 15minut chůze směrem na Chrudim je super venkovní koupaliště. Sprcha, bazény se studenou vodou a na WC toaleťák. Takový ty věci, co člověka ráno potěší... Život je tak jednoduchej.
F
Ps: Tady mě kluci můžete vyzvednout, až tudy odpoledne pojedete na špíl.
rano 1.jpg
františkovo poluční ráno.jpg
zdeněk a jelen v Chrudimi.jpg
cesta domů aneb hrátky s klackem.jpg