Prosinec 2006

Kabinet múz (9.12.2006)

23. prosince 2006 v 23:01 | františek |  foto


Reportage psaná před vánoci

23. prosince 2006 v 22:52 | františek |  novinky
2 poslední (dosud neokomentovaná) vystoupení skupiny Maso roku 2006 se s mírným odstupem jeví jako veskrze pozitivní zkušenost, alespoň pro nás, kteří jsme je absolvovali.
za prvé: V Rýmařově se nám podařilo si 25.11.2006 zahrát v KD na akci pořádanou nezlomnými členy (vinou nepřízně osudu už roky jen na dálku) spřízněného místního hudebního tělesa Moskvič. Zatím co jeden (Johan - jinak jeden z našich oficiálních fanoušků) celý večírek s účastí 4 kapel pro hrstku přítomných vyvolených v sále pro 500bavících se lidí pořádal, druhý přítomný člen (MiFid - kupodivu další z našich oficiálních fanoušků) se nezúčastněně bavil. Na závěr večera však zafungoval jako deux ex machina a zachránil vystoupení poslední kapely, tzn. skupiny Maso, zapůjčením šlapky (vy s alespoň minimální znalostí zákulisí hudebního průmyslu víte, že se NEJEDNÁ o prodejnou ženu, ale o jeden z naprosto nezbytných dílů bubenické sestavy...). Bohužel s tím, že těsně před vrcholem vystoupení pan františek přerval jedno z brzdových lan své Jolany (konkrétně Á-čko) nemohl udělat ani on ani nikdo jiný už nic... Maso ale opět ukázalo bojovného ducha a dohrálo zápas se ctí a pan františek se pocvičil ve hře na 3-strunnou baskytaru. Ba co víc: Maso i přidávalo! A hlavně osobní kontakt s Moskvičem po těch letech, kdy jsme byly navzájem bez sebe je konečně navázán!!!
za druhé: 9.12.2006 se nám podařilo na pódium Kabinetu múz dostat Banana split včetně všech jeho Moralistů, co jich jen tato kapela má. Kdo neviděl či nezná: jendá se o naprosto neskutečné uskupení, o čemž svědčí mimo jiné i doložená účast jednoho fanoušky plně obsazeného automobilu přijedšího právě při příježitosti jejich koncertu až z Prahy(!), města jež může nést onu hrdou nálepku "Domov Banan split & the Moralists". Koncert sice proběhl bez problému i přes maximálně kontroverzní texty pražských hostí, ale nutno dodat poznámku, že Sedm a půlka je momentáně právě rušena. My jen tiše doufáme, že mezi touto skutečností a koncertem není příčinná souvislost. Jinak výčet úspěchů je tento: úspěšně se uvedl pan lukáš: nový muž Masa na pozici 2.basa, stejně úspěšně byla představena zbrusu nová pódiová image určená pro období zima/jaro 2007 a po úspěšném seznámení s BS&M na letošní Malíkárně se úspěšně rozjela spolupráce, jež by měla pokračovat v únoru odvetným zápasem na pražském hřišti (snad také úspěšným). Nezbývá než se těšit na co nejvíce úspěchů i v roce 2007...