Březen 2006

Desert (25.02.2006)

11. března 2006 v 13:54 | františek |  foto

Stará láska

3. března 2006 v 21:25 texty
Stará láska (Demo, 2006)
massimo brutti

Čestmírovi čest!

3. března 2006 v 21:24 | františek |  novinky
Tak to dopadalo přesně jak jsme nechtěli: zatím co v Turíně se bil Jágr & spol o bronz, my jsme bavili překvapivě solidně zaplněný "Desert". Nutno podotknout, že se nám tentokrát vyplatilo mít za předkapelu těleso, jež stabilně nevystupuje příliš často a tudíž se jeho publikum ještě nestihlo při produkce namlsat a přišlo. Kamarádi lehce recesistického seskupení Choko Voko, kterých přišlo dost (většina z nich byla na VIP guestlistě) se ani tady nenudili.
Maso nastoupilo v poslední době již tradčních stejnokrojích na pódium za zvuku slavnostního Halali a Čestmír se synchronně opřel do svých promítaček. Vzhledem k tomu, že jsme pak byli na pódiu zcela oslněni kuželem světla spíše hádáme co se dělo v publiku. Ale myslíme si, že to musel být pro diváka extrémně silný zážitek, protože mnohý nevyčkal ani konce prvního z krátkometrážních snímků (a to instruktážího dílka z období nozmalizace: "Nebezpečí vztekliny") a odešel. Do předsálí, na bar to rozpít, nebo rovnou domů... Ti všichni si tak nechali ujít nejen fakt echtovní východňářské porno z přelomu 80.let, které následovalo, ale i ČB taneční kreaci ze slovácké návsi. Posloužila nám coby podkres pod tradiční "Anarchy in the U.K.", tentokráte záverečný kousek koncertu.
Díky všem co přišli, vydrželi až do konce a zvládli se nechovat jako Evička... Honzovi upřímnou soustrast a Čestmírovi čest!

jistě, že dobrá zpráva...

3. března 2006 v 19:45 | františek |  novinky
Zajímavostí spojenou s posledním koncertem, je z hlubin času vynoření se pozvánky na historicky první veřejné vystoupení skupiny Maso (tehdy ještě pod krycím názvem "Banda pupen"). Výlov této relikvie provedl všem jistě a dobře známý Lukáš K., náš pozdější zpěvák.
Znalcům přijde jistě jako ironie osudu, že Maso otevíralo vernisage exhibice svého současného zpěváka Jana F...